Turpinot lietot mājas lapu cloudhosting.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk. Piekrītu
Kā instalēt WordPress uz Ubuntu
Šajā apmācībā mēs pastāstīsim, kā instalēt WordPress VPS, kurā darbojas Ubuntu. WordPress ir bezmaksas, atvērtā koda un jaudīga satura pārvaldības sistēma. Tas ir veidots uz PHP un savu datu glabāšanai izmanto MySQL. Tam ir ļoti lietotājam draudzīgs interfeiss un nav vajadzīgas zināšanas par kodēšanas prasmēm. WordPress darbojas vairāk nekā 50 miljonos vietņu visā pasaulē, un ir pieejami tūkstošiem motīvu un spraudņu, lai uzlādētu jūsu vietni. Izmantojot WordPress, jūs varat gandrīz izveidot jebkura veida vietnes, piemēram, emuārus, e-komercijas vietnes, biznesa portfeļus, viesnīcas un rezervācijas utt.
WordPress instalēšanas prasības ir tādas, ka jums jābūt PHP versijai 5.6 vai jaunākai un MySQL versijai 5.6 vai jaunākai. Turklāt jūsu VPS ir jābūt iestatītam un darbināmam tīmekļa serverim. Ubuntu apmācībā, kā iestatīt vajadzīgo vidi WordPress instalēšanai, skatiet sadaļu Kā instalēt LAMP ar phpMyAdmin.
Jūsu VPS nav jāinstalē phpMyAdmin, taču tas atvieglo datu bāzu pārvaldību. Šajā apmācībā mēs aplūkojam abas iespējas, izveidojot datu bāzi un lietotāju ar MySQL komandrindu, kā arī izveidojot datu bāzi un datu bāzes lietotāju, izmantojot phpMyAdmin. WordPress instalēšanai varat izmantot jebkuru no pieejamajām metodēm datu bāzes iestatīšanai.
Izveidojiet datu bāzi un lietotāju, izmantojot MySQL komandrindu.
WordPress izmanto MySQL datu bāzi, lai saglabātu visus savus datus, tāpēc instalēšanu sāksim ar MySQL datu bāzes izveidošanu. Piesakieties savā MySQL komandrindā, izmantojot terminālā šo komandu.
mysql -u root -p
Šī komanda norāda, ka piesakāties MySQL, izmantojot lietotājvārda sakni, kas ir MySQL administratīvais konts. Tas prasīs jūsu MySQL saknes konta paroli, nodrošinās paroli, lai pieteiktos MySQL komandrindā. Ja neesat norādījis saknes paroli, noņemiet opciju -p.
Kad esat pieteicies MySQL, varat izveidot datu bāzi, izmantojot šo komandu.
CREATE DATABASE ;
Vietnē `` var norādīt jebkuru datu bāzes nosaukumu. Šajā apmācībā kā piemēru datu bāzes nosaukumu izmantosim wpdata. Komanda
CREATE DATABASE wpdata;
MySQL izveidos tukšu datu bāzi wpdata.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka katra MySQL komanda beidzas ar semikolu, lai izvairītos no kļūdām, izmantojiet semikolu, kur norādīts.
Drošības apsvērumu dēļ ir ieteicams izveidot atsevišķu datu bāzes lietotāju datu bāzei, kuru mēs izmantosim ar WordPress, nevis izmantot MySQL saknes lietotāju. Tas arī atvieglo datu bāzes pārvaldību. Mēs izveidosim jaunu MySQL datu bāzes lietotāju, kuram būs pilnīga pieeja tikai mūsu nesen izveidotajai datu bāzei, t.i., wpdata. Piemēram, mēs nosauksim šo lietotāja wpuser. Jūs varat izmantot jebkuru vārdu, kuru vēlaties izmantot savam datu bāzes lietotājam. Komanda datu bāzes lietotāja wpuser izveidošanai būs
CREATE USER 'wpuser'@'localhost' IDENTIFIED BY 'MyStrongPassword';
MyStrongPassword vietā varat izmantot jebkuru paroli, jums jāizveido ļoti spēcīga parole. Iepriekš minētā komanda izveidos lietotāju ar nosaukumu wpuser, bet parole wpuser būs MyStrongPassword. Tagad, kad mēs esam izveidojuši gan datu bāzi, gan lietotāju, bet lietotāja wpuser nav piekļuves datu bāzei wpdata, jūs varat dot wpuser visas atļaujas datu bāzes wpdata, izpildot šo komandu.
GRANT ALL PRIVILEGES ON wpdata.* TO wpuser@localhost;
Tagad, kad esam veikuši visas nepieciešamās izmaiņas MySQL, mums jāinformē MySQL par nesenajām izmaiņām. Mēs to varam izdarīt, izpildot šo komandu.
FLUSH PRIVILEGES;Šī komanda izskalos visas privilēģijas, un MySQL nekavējoties ieviesīs jūsu jaunākās izmaiņas. Tagad, kad visas ar datu bāzi saistītās lietas ir gatavas, jūs varat iziet no MySQL komandrindas, izmantojot exit komandu.
Izveidojiet datu bāzi un lietotāju, izmantojot phpMyAdmin
phpMyAdmin nodrošina grafisku lietotāja saskarni datu bāzu pārvaldībai. Tas ir ļoti ērts rīks datu bāzē glabātās informācijas rediģēšanai. Ja datu bāzi jau esat iestatījis, izmantojot komandrindu MySQL, izlaidiet šo darbību un tieši turpiniet ar WordPress instalēšanu. Piesakieties savā phpMyAdmin informācijas panelī, pārlūkprogrammā atverot šo URL.
http:///phpmyadmin
Piemēram, ja jūsu publiskā IP adrese ir 100.20.30.25, jūs atvērtu:
http://100.20.30.25/phpmyadmin
Ja jums ir šī iestatīšana, IP adreses vietā varat izmantot arī savu domēna vārdu. Tagad piesakieties phpMyAdmin, izmantojot savu MySQL saknes lietotāju un paroli. Lai izveidotu datu bāzi, izmantojot phpMyAdmin, kreisajā rūtī virs datu bāzu saraksta noklikšķiniet uz Jaunā saite Nākamajā solī jūs atradīsit interfeisu, lai izveidotu datu bāzi, kā parādīts zemāk, ievadiet izveidojamās datu bāzes nosaukumu. Šajā apmācībā mēs izmantosim datu bāzi ar nosaukumu wpdata. Noklikšķiniet uz pogas Izveidot, lai izveidotu tukšu datu bāzi. Kad datu bāze ir izveidota, kreisajā rūtī redzēsit datu bāzes nosaukumu, noklikšķiniet uz datu bāzes, lai to atlasītu. Kad datu bāze ir atlasīta, tā parādīs datu bāzes struktūru, jo jūsu gadījumā datu bāze ir tukša, un tajā parādīsies ziņojums Datubāzē nav atrasta neviena tabula. Augšējā izvēlnē noklikšķiniet uz cilnes Privilēģijas, lai skatītu lietotājus, kuriem ir pieeja mūsu izveidotajai datu bāzei. Jūs redzēsit, ka vairums lietotāju, kuriem šobrīd ir pieeja jūsu datu bāzei, ir globālie lietotāji, piemēram, root. Mums būs jāizveido lietotājs jūsu datu bāzei. Noklikšķiniet uz Pievienot lietotāju, lai datu bāzei pievienotu citu lietotāju. Jūs redzēsit saskarni, kas nodrošinās jūsu jaunā lietotāja lietotājvārdu un paroli. Sadaļā Pieteikšanās informācija ievadiet jaunā lietotāja lietotājvārdu. Tekstlodziņā Host norādiet noklusējuma vērtību, kas ir%. Ievadiet stingru sava lietotāja paroli, ja vēlaties, lai jūs tā vietā ģenerētu paroli. Sadaļā Datu bāze lietotājam atzīmējiet trešo izvēles rūtiņu, kurā piešķiriet visas privilēģijas datu bāzē "wpdata". Datubāzes nosaukums var mainīties atkarībā no iepriekš izveidotās datu bāzes. Visbeidzot noklikšķiniet uz pogas Aiziet, lai izveidotu jaunu lietotāju datu bāzei un piešķirtu tai visas privilēģijas savā datu bāzē. Tagad, kad mums ir datu bāzes un datu bāzes lietotāju iestatīšana, mēs varam sākt WordPress instalēšanu.
WordPress instalēšana
Sāciet ar pieteikšanos VPS terminālī. Ja VPS esat pieteicies, izmantojot saknes kontu, tad pirms visām komandām varat izlaist, izmantojot komandu sudo. Ja esat pieteicies, izmantojot kontu, kas nav saknes, tad pirms visām komandām būs jāizmanto sudo vai arī, lai pārslēgtos uz saknes kontu, var izmantot komandu su. WordPress ir vajadzīgas dažas papildu paketes, lai tās pareizi darbotos un veiktu papildu uzdevumus, piemēram, e-pastu sūtīšana, attēlu rediģēšana utt. Ieteicams instalēt arī šīs paketes. Lai instalētu ieteiktās php paketes, terminālī palaidiet šo komandu.
sudo apt-get install php5-cli php5-dev php5-fpm php5-cgi php5-mysql php5-xmlrpc php5-curl php5-gd php-apc php-pear php5-imap php5-mcrypt php5-pspell
Ja jums jau ir instalētas dažas paketes, sistēma tos atjauninās. Tagad lejupielādējiet WordPress CMS jaunāko kopiju, terminālī izpildot šo komandu.
wget http://wordpress.org/latest.tar.gz
Izgūstiet šo arhīvu, izpildot šo komandu.
tar -xzvf latest.tar.gz
Tas visus failus no arhīva iegūs direktorijā WordPress. Pārvietojiet failus no WordPress uz savu Apache Web saknes direktoriju, izpildot šo komandu.
sudo mv wordpress/* /var/www/html/
Ja jūs joprojām neesat izdzēsis Apache noklusējuma lapu no / var / www / html / direktorijas, to var izdarīt, izpildot šo komandu.
sudo rm /var/www/html/index.html
Tālāk mums būs jāmaina īpašumtiesības uz direktoriju / var / www / html uz Apache tīmekļa servera lietotāju, kas ir www-data. Tas palielinās direktorija drošību, kā arī ļaus Apache tīmekļa servera atļaujai izveidot un modificēt jebkuru failu vai direktoriju. Pretējā gadījumā WordPress nevarēs izveidot nevienu failu vai direktoriju failu glabāšanai. Lai mainītu īpašumtiesības uz Apache tīmekļa servera procesu, izpildiet šo komandu.
sudo chown -R www-data:www-data /var/www/html/
Tagad mums būs jāiet uz WordPress tīmekļa saskarni, lai pabeigtu instalēšanu. Piekļūstiet savai vietnei, izmantojot jebkuru tīmekļa pārlūku, izmantojot sava VPS publisko IP vai sava domēna vārdu. Jūs redzēsit sveiciena ekrānu, ko izveidos WordPress, un jums tiks lūgts izvēlēties vēlamo instalēšanas valodu. Izvēlieties vēlamo valodu un noklikšķiniet uz pogas Turpināt. Nākamajā solī jums liks pārliecināties, ka jums ir gatavs datu bāzes nosaukums, datu bāzes lietotājvārds un parole un resursdators. Noklikšķiniet uz pogas Let’s go! lai turpinātu instalēšanu. Tālāk jums tiks lūgts ievadīt datu bāzes vārdu, lietotājvārdu un paroli. Aizpildiet šos laukus saskaņā ar datu bāzi, kuru mēs esam izveidojuši iepriekš. Datu bāzes resursdatoram atstājiet šo lauku kā localhost. Laukā Table Prefix šo opciju varat atstāt tādu, kāda tā ir. Kad esat ievadījis visu informāciju, noklikšķiniet uz pogas Iesniegt, lai pārietu pie nākamās darbības. Ja WordPress var izveidot veiksmīgu savienojumu ar datu bāzi, tas jums pateiks, ka WordPress var sarunāties ar datu bāzi un jūs varat palaist instalēšanu. Noklikšķiniet uz pogas Palaist instalēšanu. Tagad WordPress sāks instalēšanu. Nākamajā solī jums tiks lūgts jūsu vietnes nosaukums un WordPress administratora lietotājvārds, parole un e-pasts. Noklikšķiniet uz pogas Instalēt WordPress, un tā ierakstīs izmaiņas datu bāzē. Atbilstoši aizpildiet informāciju un pierakstiet savu e-pasta adresi un paroli, jo tas jums būs nepieciešams, lai pieteiktos savā Wordpress Admin informācijas panelī. WordPress ir instalēts. Tagad jūs varat pieteikties WordPress administratora informācijas panelī, noklikšķinot uz pogas Pieteikties. Jūs vienmēr varat pieteikties WordPress administratora informācijas panelī, dodoties uz šo tīmekļa pārlūkprogrammas saiti.
http:///wp-login.php http:///wp-admin/
Kopsavilkums
Šajā apmācībā mēs esam iemācījušies, kā izveidot datu bāzi un datu bāzes lietotāju, izmantojot MySQL komandrindu vai caur phpMyAdmin. Pēc tam mēs uzzinājām, kā instalēt WordPress LAMP stekā. Jums tagad VPS ir WordPress instalācija, kuru var izmantot vairāku veidu vietņu izveidošanai.